Michal Paška Hokej

Víťazná šnúra MHK 32 sa zastavila na čísle sedem

Sedem zápasov v rade vyhrali hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš. Tejto sérii je ale koniec. V dnešnom stretnutí 14. kola prvoligovej nadstavby ich na domácom ľade zdolal Bardejov 3:0.

Každá séria sa raz skončí a platí to aj o tej, ktorú ťahali hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš. Na radosť fanúšikovského tábora vyhrali sedem zápasov po sebe, no dnes boli nad ich sily hráči Bardejova. Tí ich zdolali potom, čo v každej tretine dostali raz puk za chrbát Palka v mikulášskej bránke. V závere úvodnej tretiny skóroval Schneider, ktorého o sedem minút napodobnil Minčák. V 49. minúte prekonal Palka po tretíkrát Dancsák.

Podľa trénera Mikulášanov Dušana Halahiju videli diváci dobrý zápas. „Konečne som mal z neho dobrý pocit aj ja na striedačke. Domáci hráči podali dobrý výkon a otvorene musím povedať, že ich víťazstvo je zaslúžené. V rozhodujúcich priestoroch na ľade boli lepší ako my, preto sme dnes ťahali za kratší koniec.“

Trénera MHK 32 sme sa opýtali aj na skončenú sériu siedmych víťazných zápasov. „Vôbec to nesledujem. My ideme od zápasu k zápasu. V každom stretnutí chceme vyhrať. V Bardejove sa nám to nepodarilo, ale chalani podali dobrý výkon.“

HC 46 Bardejov – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 20. Schneider (Molnár), 27. Minčák (Gmitter), 49. Dancsák (Takáč). Rozhodovali: Kubuš – Rovenský, Tornay. Vylúčení: 1:4. Bardejov: Marton – Valentín, Gajdoš, Školiak, Takáč, Mojdis, Polaček, Šimo – Gmitter, Petruška, Belušár, Baláž, Dancsák, Molnár, Knap, Minčák, Náhlik, Schneider, Mihalič. Liptovský Mikuláš: Palko – Hyben, Devečka, Klepáč, Kledrowetz, Galko, Kokavec, Lištiak, Holiga – Macík, Kuric, Halaj, Mravec, Ďurný, Piatka, Bartík, Valášek, Poliaček, Pleva, Kadura, Paukovček.