Správy Samospráva

VIZUALIZÁCIE: Mikulášania môžu rozhodnúť o podobe parku i novej vegetačnej stene

Vegetačná stena a vynovený park majú nielen priniesť viac zelene, ale aj potešiť oko. Pozrite si rôzne varianty.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIE: Mikulášania môžu rozhodnúť o podobe parku i novej vegetačnej stene
6
Galéria
Zdroj: SPIX architekti

Obyvatelia Liptovského Mikuláša môžu hlasovaním rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať zeleň na Námestí mieru a vegetačná stena na Dome kultúry. Podľa Jána Sokolského z kancelárie vedenia mesta zverejnila radnica vizuály návrhov na mestskom profile na sociálnej sieti. „Hlasovať bude možné aj na internetovej stránke mesta a v podateľni mestského úradu,“ uviedol.

Za podobu vegetačnej steny môžete hlasovať na mestskom facebooku TU, za podobu parku na Námestí mieru TU.

„Ľudia sa môžu podieľať na konzultácii návrhov, na výsadbe a údržbe týchto miest. Samotná realizácia sa uskutoční počas vegetačného obdobia v budúcom roku,“ vysvetlila Jana Kormaníková z oddelenia projektového manažmentu radnice.

Mesto Liptovský Mikuláš je partnerom projektu SALUTE4CE – Integrované riadenie životného prostredia prostredníctvom malých zelených lokalít v urbanizovanom prostredí. „Jeho hlavným cieľom je ochrana a rozvoj prírodných zdrojov cez takzvanú zelenú mestskú akupunktúru. Projekt rieši malé pozemky, ktoré dnes nie sú atraktívne, prípadne sú opustené či nevzhľadné. Na nich sa vysadia pôvodné druhy zelene,“ doplnil Sokolský.

„Radnica tak bude z projektu okrem vegetačnej steny a parku na námestí realizovať aj arborétum pôvodných ovocných druhov v školskej záhrade pri Základnej škole Demänovská. Projekt ráta tiež s revitalizáciou vnútrobloku na Podbrezinách,“ dodal Sokolský.

Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu nadnárodnej spolupráce Interreg Stredná Európa 2014 – 2020.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie