Aktualizované han Iné športy Šport

Výkon ako z veľkej knihy lyžovania! Ten predviedla Petra Vlhová v prvom slalome novej sezóny vo fínskom Levi, ktorý vyhrala! Porazila aj Mikaelu Shiffrinovú!

Ilustračný obrázok k článku Vlhová je JEDNIČKA! Odrovnala všetky súperky, aj Shiffrinovú a teší sa z víťazstva
Zdroj: TASR/AP

Slovenka dosiahla najlepší čas už v prvom kole úvodného slalome tejto sezóny Svetového pohára (SP), keď mala pred druhou Američankou Mikaelou Shiffrinovou náskok pätnásť stotín.

Zgustla si na nich

Aj keď si súperky v druhom kole robili zálusk na Vlhovej skalp, tá to nedopustila a predviedla bezchybnú jazdu. Vďaka tomu vyhrala! Za ňou o 18 stotín sekundy zaostala jej veľká americká rivalka, ktorá sa do kolotoča pretekov SP vrátila po desiatich mesiacoch. Tretie miesto obsadila Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,57 s).

Iba 25-ročná Liptáčka dosiahla svoje pätnáste víťazstvo v pretekoch SP, čo je skvelý výkon. Napríklad taká Federica Brignoneová má tiež 15 triumfov, ale má 30 rokov.

Priebeh pretekov

Zradné zákutia boli hlavne v strede svahu. Trať bola totiž mimoriadne rytmická a vyžadovala si tie najvyššie technické zručnosti s minimálnou chybovosťou. Týmto spôsobom sa v prvej jazde presadili dva odlišné slalomárske štýly, Vlhová predviedla agresivitu v dynamike a Shiffrinová precíznosť a ľahkosť. Ostatné pretekárky zaostali o viac ako sekundu na vedúcu Slovenku.

V druhom kole vytýčil bránky na svahu Vlhovej tréner Livio Magoni. Taliansky kouč nachystal menej rytmickú trať s dvoma presadenými bránkami priamo na zlome na úrovni druhého medzičasu. Petra išla suverénne a v jednej časti si vypracovala vyše polsekundový náskok, ktorý sa v cieli znížil, ale stačilo to na veľkú radosť z prvého miesta.

Slová Vlhovej

„Chcela som využiť tú malú výhodu, že trať druhého kola staval môj tréner. Nebolo to však jednoduché, na štarte snežilo a zjazdovka už bola miestami rozbitá. Chcela som ísť naplno, vlani som tu vypadla, takže sa veľmi teším. Víťazstvo v prvom slalome sezóny je vždy veľmi dôležité,“ povedala v prvej televíznej reakcii Vlhová.

Aj zajtra, teda v nedeľu, je v tom istom stredisku, na programe ďalší slalom aj za účasti našej lyžiarky. (10.15/13.15 SEČ).

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR