Vlhová pôjde v Aare všetky disciplíny: Záver sezóny je najťažší

Svetový pohár vyvrcholí poslednými pretekmi vo švédskom Aare. Mikulášska rodáčka Petra Vlhová pôjde odjazdí všetky disciplíny.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Vlhová pôjde v Aare všetky disciplíny: Záver sezóny je najťažší
Zdroj: TASR

O glóbusoch je už rozhodnuté, Shiffrinová si cez víkend privlastnila celkové prvenstvo vo SP i triumf v hodnotení slalomu. Slovenská reprezentantka však aj naďalej bojuje o popredné priečky poradí, na druhej priečke slalomového má náskok tridsať bodov pred Holdenerovou a 34 pred Hansdotterovou. V celkovom poradí je tretia, za druhou Holdenerovu zaostáva o 186 bodov. O ďalšie sa bude bojovať už iba na finálovom podujatí seriálu v Aare, kde sa Vlhová predstaví vo všetkých štyroch individuálnych disciplínach.

Do švédskeho rezortu sa vráti prvýkrát od svojho premiérového triumfu vo SP, ktorý tam dosiahla v decembri 2015: „Teším sa, uvidím, ako sa budem cítiť. Potrénujeme, budem mať náročný program, keďže pôjdem všetko. Budem sa snažiť koncentrovať na každú jednu súťaž, pretože záverečné podujatie považujem za najťažšie v celej sezóne.“

Náročný záver sezóny

Na 22-ročnú Vlhovú čakajú postupne zjazd, super-G, slalom a obrovský slalom. Už v sobotu sa presunula do Mníchova, v nedeľu odletí do Švédska a od pondelka už má na programe tréningy zjazdu. Bude musieť zapojiť rezervoár síl a najmä si nepripúšťať blížiaci sa odpočinok po náročnom ročníku: „V Aare začínam ihneď. Mám ešte nejaké sily, len potrebujem s nimi narábať veľmi opatrne. Čaká na mňa posledný týždeň, je ťažké koncentrovať sa na záverečné preteky, človek už cíti, že sa blíži koniec. Budem sa snažiť šetriť, ako len viem, ale zároveň dať do toho všetko. V hlave musím zostať koncentrovaná, ako keby bola polovica sezóny a nie jej koniec.“

Emotívna rozlúčka s Velez-Zuzulovou

Aare má u Vlhovej zabezpečené špeciálne miesto a od soboty ho bude mať aj Ofterschwang, hoci nie zo športových dôvodov. Prežila tu „zahraničnú“ rozlúčku so slovenskou kolegyňou Veronikou Velez-Zuzulovou, domácu absolvujú v apríli v Jasnej: „Bolo to veľmi pekné a dosť emotívne, myslím si, že v kroji vyzerala úžasne a užila si to. Potom som za ňou prišla do cieľa a povedali sme si pár slov, aj sme si poplakali. Predsa, nie je jednoduché odísť, sú tam veľké emócie. Som šťastná, že tu bola so mnou, odteraz ma bude sledovať už len v televízii a bude môj najväčší fanúšik.“ Vlhová ešte párkrát v tomto ročníku zapne súťažný režim: „Urobím všetko, aby to pre mňa dopadlo čo najlepšie.“ A potom sa bude môcť v Jasnej v spoločnosti Velez-Zuzulovej už iba tešiť z výsledkov, ale aj zaslúženého oddychu.

Zdroj: TASR

Odporúčame