Vlhová si vyžrebovala štartovné číslo: V Záhrebe sá pokúsi opäť zdolať Shiffrinovú! FOTO

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bude v sobotnom slalome Svetového pohára v Záhrebe (13.00/16.00) štartovať s číslom 5.

Tomáš Batiz

Hneď po rodáčke z Liptova sa predstaví víťazka všetkých doterajších klasických slalomov tejto sezóny Mikaela Shiffrinová z USA, ktorú však Vlhová zdolala na Nový rok v paralelnej verzii v Osle.

Slalomárky majú v tomto období nahustený program, čomu prispôsobil prípravu aj tím slovenskej reprezentantky. Vlhová sa zúčastnila na piatkovom večernom žrebovaní štartových čísiel, na rozdiel od súperiek si však nevyskúšala korčuľovanie na ľadovej ploche v centre mesta.

„Príprava bola naozaj krátka, lyžovali sme len vo štvrtok, v piatok sme si dali deň voľna. Vôbec prvýkrát sme prijali v tíme rozhodnutie, že Petra nebude mať tréning deň pred pretekmi. Vychádzame z toho, že je unavená, no na preteky bude nachystaná dobre,“ uviedol tréner Livio Magoni,

Práve tréner Petry Vlhovej bude v Záhrebe tvorcom trate druhého kola. „Po víťazstve v Osle som u nej videl veľké emócie, ale aj veľkú únavu. Na druhý deň sme vstávali ráno o 3.45 h a presunuli sme sa do Záhrebu, aby sme tu mohli trénovať. Keď poviem, že Petra, ale aj všetci v tíme sme na hranici možností, myslím to vážne. Náš servisman vo štvrtok do neskorej noci pripravoval lyže. Je to však naša práca a bojujeme,“ dodal Magoni.

Magoniho 23-ročná zverenka sa v Chorvátsku pokúsi zlepšiť štvrté miesto z vlaňajška, keď skončila za víťaznou Shiffrinovou, Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a Švédkou Fridou Hansdotterovou. Pred dvoma rokmi obsadila druhú priečku za Veronikou Velez-Zuzulovou, v rokoch 2013 a 2015 nedokončila záhrebský slalom.

Zdroj: TASR