Tomáš Batiz Správy Video

Vnútromestská cyklotrasa v Mikuláši: Stavebný ruch pokračuje na Štefánikovej ulici, VIDEO

V Liptovskom Mikuláši pokračuje výstavba vnútromestskej cyklotrasy. Pozrite sa, ako to vyzerá na ulici Milana Rastislava Štefánika neďaleko železničnej stanice.

Ilustračný obrázok k článku Vnútromestská cyklotrasa v Mikuláši: Stavebný ruch pokračuje na Štefánikovej ulici, VIDEO
6
Galéria

Ako informuje Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta, mestská cyklotrasa za zamestnaním Liptovský Mikuláš je súbor samostatných cyklopeších komunikácií, oddelených cyklistických pásov a vyznačených cyklistických trás.

„Jej cieľom je prepojenie zrealizovaného cyklochodníka popri Váhu od ul. Alexyho na Nábreží po ul. Revolučnú v Liptovskej Ondrašovej cez centrum mesta tak, aby sa cyklisti mohli v rámci mesta bezpečne pohybovať v samostatnom a bezpečnom priestore oddelenom od motorovej dopravy,“ konštatuje Sokolský.

Ako ďalej doplnil Sokolský, súčasťou projektu je aj moderný cyklistický mobiliár vrátane bike and ride systému a relaxačné zóny v mestských parkoch na trase. „Projekt celej trasy v celkovej dĺžke 4 km bol z dôvodu zámeru financovania cez eurofondové zdroje rozdelený na štyri etapy. Na dve etapy mesto získalo v roku 2018 eurofondové zdroje. Celý projekt je pripravený na realizáciu,“ doplnil.

Čulý stavebný ruch je v týchto dňoch aj na ulici Milana Rastislava Štefánika v blízkosti autobusovej a železničnej stanici, kde sa pracuje na výstavbe prvej etapy mikulášskej mestskej cyklotrasy. „V rámci tejto etapy je naplánované prepojenie železničnej a autobusovej stanice cez centrum mesta po Rachmaninovo námestie. Okrem samostatných cyklopeších chodníkov, oddelených cyklistických pásov a vyznačených cyklistických trás je súčasťou aj komplexná rekonštrukcia ul. Bernolákovej, bike and ride systém pri železničnej stanici a početný cyklomobiliár a relaxačná zóna v Rohonczyho záhrade,“ dodal Ján Sokolský z mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie