Vodáci sa predstavia v na ME v Tacene: Mikulášania majú opäť víťazné ambície

Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome sa už o pár dní začínajú v Tacene. Liptáci chcú stáť opäť na miestach pre víťazov.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Vodáci sa predstavia v na ME v Tacene: Mikulášania majú opäť víťazné ambície
Zdroj: TASR

Na 18. majstrovstvách Európy slalomárov na divokej vode v slovinskom Tacene, ktoré sa začínajú vo štvrtok, bude mať slovenská výprava opäť najvyššie ambície, aj keď prežila značné zmeny. S novým realizačným tímom pribudlo do reprezentácie viacero nováčikov, no zostali aj známe osvedčené mená opradené množstvom medailí. Dovedna v Tacene štartuje 23 krajín a bude dosť otázne, v akom stave sa v poolympijskom roku ukáže konkurencia. V perejách rieky Sáva si mnohí užili dostatok adrenalínu v minulosti, na ME v roku 2005 i na MS a na viacerých Svetových pohároch.

Vo výbere nechýba Kaliská

Premiéru na poste tímového lídra prežije Lukáš Giertl, ktorý nahradil Róberta Orokockého. Z predchádzajúcich ambícii zľavovať nechce a rovnako tak zmýšľajú aj ďalší tréneri na postoch v jednotlivých kategóriách. Ženský kajak povedie práve Róbert Orokocký, ktorý dohliadne na kajakárky s pozoruhodným vekovým rozpätím od 18 rokov až po 45, na mladučkú Mintálovú i dvojnásobnú olympijskú víťazku Kaliskú a popri nich na svoju zverenkyňu Janu Dukátovú.

Vyrovnaná trojica kajakárov

Novú výzvu prijal v kategórii kajakárov tréner Tomáš Mráz, s vyrovnanou trojicou Grigar, Halčin a Málek sa pokúsi preraziť už v Tacene. Na najvyváženejších singlistov dozrie Stanislav Gejdoš, s Beňušom, Slafkovským a Martikánom bude mať jasný zlatý cieľ aj v pretekoch tímov. Rovnako zmýšľa aj Pavel Ostrovský s trojicou deblkanoistov, čo loď to pojem, zlatí z Ria Škantárovci, trojnásobní olympijskí víťazi Hochschornerovci a Kučera – Bátik. Najskúsenejší spomedzi trénerov Juraj Ontko má pred sebou v ženskom singli jasný cieľ, úspešne zavŕšiť olympijský cyklus a premiérovo sa predstaviť s jednou aj na OH v Tokiu. Pracovať bude s najmladšími ženami, ktoré ešte nezavŕšili dvadsiatku a pre Ontka samotného sa otvára veľká výzva.

Zdroj: TASR

Odporúčame