VOĽBY do VÚC: Volebné miestnosti v Žilinskom kraji otvorili bez problémov

Na Slovensku si volíme zástupcov do vedenia krajov. Volebné miestnosti v Žilinskom kraji sa otvorili bez problémov.

Ilustračný obrázok k článku VOĽBY do VÚC: Volebné miestnosti v Žilinskom kraji otvorili bez problémov
Zdroj: TASR

Vo volebnom okrsku v mestskej časti Žiliny Bytčica prichádzalo v sobotu po siedmej hodine do dvoch volebných miestností niekoľko prvých voličov.

„Chodím voliť, lebo je to moja občianska a národná povinnosť, ktorú si ctím od svojich 18 rokov. Myslím si, že kandidátov je dosť. Kandidátov, ktorí to chcú robiť poctivo, dobre. Len im treba dať hlas. Len sa treba na nich obrátiť a nedávať priestor zlodejom a chamtivcom, ktorí sa chcú priživovať na tejto republike,“ povedal po odchode z volebnej miestnosti 38-ročný Juraj.

Najviac kandidátov z obvodu Žilina

Podľa predsedníčky Volebnej komisie ŽSK Moniky Lacúchovej otvorili volebné miestnosti v Žilinskom kraji bez problémov. V 11 volebných obvodoch sa o 57 postov poslancov uchádza celkovo 377 kandidátov – 116 nezávislých a kandidáti 16 politických strán. Najviac kandidátov je v obvodoch Žilina (89), Martin (54) a Čadca (47). Najmenší záujem o post poslanca je v obvode Turčianske Teplice (9).

Kandidáti na predsedu

O post predsedu ŽSK sa uchádzajú Juraj Blanár (Smer-SD), Peter Cibulka (nezávislý), Erika Jurinová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Anton Martvoň (nezávislý), Marián Murín (nezávislý), Ján Mikolaj (SNS), Stanislav Pirošík (VZDOR – strana práce, Komunistická strana Slovenska) a Peter Sagan (ĽSNS).

Počet poslancov

V Zastupiteľstve ŽSK bude obvod Žilina zastupovať 13 poslancov, obvody Martin a Čadca osem poslancov, obvod Liptovský Mikuláš šesť poslancov, obvody Námestovo a Ružomberok päť poslancov, obvody Kysucké Nové Mesto, Tvrdošín a Dolný Kubín traja poslanci, obvod Bytča dvaja poslanci a obvod Turčianske Teplice jeden poslanec.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: TASR

Odporúčame