Tomáš Batiz Správy

Vybrali by ste také aj vy? TOP mená mikulášskych novorodencov za rok 2018

Za uplynulý rok sa v Liptovskom Mikuláši narodilo bezmála 700 detí. Výbery rodičov prezrádzajú, aké mená boli v našom meste trendom.

Ilustračný obrázok k článku Vybrali by ste také aj vy? TOP mená mikulášskych novorodencov za rok 2018
Zdroj: pixabay

Rok 2018 bude mať niekoľko Mikulášanov v rodnom liste uvedený ako rok svojho príchodu na svet. V našom meste sa podľa informácií od Viktórie Čapčíkovej, hovorkyne mesta Liptovský Mikuláš narodilo celkom 656 detí. Prevahu mali chlapci, ktorých bolo 366, dievčat sa narodilo 290.

Mikulášske bábätká dostávali najrôznejšie mená. Ako naše mesto zasiahli trendy vo výbere mien, ukazujú prvé trojice mien, po ktorých rodičia siahali najčastejšie.

„Najčastejšie dievčenské mená boli Michaela, Kristína a Natália. Najobľúbenejšie mená pre chlapcov boli v roku 2018 Jakub, Samuel a Michal,“ konštatuje Čapčíková.

Mená favoritov sa zmenili

Poradie na popredných miestach sa oproti roku 2017 zmenilo – vtedy v rebríčku obľúbenosti figurovali najvyššie Sofie, Laury a Paulíny, u chlapcov Jakubovia, Matúšovia a Matejovia. „Spomedzi netradičných mien dominovali u dievčat Daya, Hope, Maya, Lia či Lejla, chlapci dostali mená ako Timon či Brody,“ vymenovala Daniela Žuffová z mikulášskej matriky.

Prvým Liptovskomiku­lášanom v roku 2019 je Michal Matloň a narodil sa 4. 1. 2019 o 13.13 h s mierami 3000 g a 49 cm.

Áno si povedali aj v dolinách

V uplynulom roku sa uskutočnilo 174 sobášov, z nich bolo 122 civilných a 52 cirkevných. „Matrika eviduje aj 15 sobášov s cudzincami, sobáše maloletých boli dva. Okrem tradičnej sobášnej miestnosti na mestskom úrade mesto zaznamenalo aj sobáše v Demänovskej Doline či v Žiarskej doline,“ dodala Žuffová z matriky.

foto: Ilustračné

Liptov patrí medzi najkrajšie miesta na Slovensku. Dôkazom toho sú aj nasledujúce fotky vo fotogalérii.

Úchvatné jesenné FOTO Liptova od Mikulášana Martina
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie