Michal Paška Basketbal

Vydretá výhra nad Holíčom, Bratislave ju darovali...

V ďalších zápasoch v skupine o 9.-16.miesto privítali muži Mestského basketbalového klubu Liptovský Mikuláš družstvá zo západu, Holíč a ŠKP Bratislava. Obe boli v priebežnej tabuľke na treťom respektíve prvom mieste.

V ďalších zápasoch v skupine o 9.-16.miesto privítali muži Mestského basketbalového klubu Liptovský Mikuláš družstvá zo západu, Holíč a ŠKP Bratislava. Obe boli v priebežnej tabuľke na treťom respktíve prvom mieste.

Zápas proti Holíču naše družstvo začalo veľmi dobre a už do polčasu si po dobrom výkone vypracovalo 9-bodový náskok. Potom však prišiel výpadok v tretej štvrtine, ktorú naše družstvo prehralo 11:24. Do poslednej časti hry tak vstupovali hostia so 4-bodovým vedením. Naši hráči však hneď v úvodných minútach štvrtej štvrtiny získali vedenie späť a v dramatickom závere si už dôležité víťazstvo nenechali vziať.

ŠKP Bratislava nastúpil na našu palubovku po sobotňajšom víťazstve vo Svite ako doposiaľ neporazený celok. Napriek prevahe nášho družstva v prvom polčase odchádzali hostia do šatní s prijateľným 4-bodovým mankom. Vyrovnaná tretia štvrtina predznačila dramatický záver stretnutia. Ten však neprišiel vďaka totálnemu výpadku nášho družstva, keď v polovici štvrtej štvrtiny dovolili hosťom šnúru 14:0. Skúsené bratislavské družstvo si záver stretnutia už postrážilo a potrestalo tak náš bezzubý výkon z poslednej časti zápasu. Z domáceho družstva stojí za zmienku 5 úspešných trojkových pokusov Tomáša Császáriho.

MBK Liptovský Mikuláš – MŠK BO Holíč 78:72 (40:31) Body MBK LM: Škorupa 22, Králik 16, Chomo 11, Jamsila 9, Blcháč 7, Šulo 7, Bekeč 4, Palaj 2

MBK Liptovský Mikuláš – ŠKP Filozof Bratislava 71:76 (39:35) **Body MBK LM: **Chomo 21, Császári 19, Škorupa 14, Badinka 6, Králik 6, Jamsila 3, Palaj 2.

zdroj: Martin Králik, MBK Liptovský Mikuláš