Slávka Kellová Basketbal

Vyrovnaná bilancia víkendu: Jedna výhra a jedna prehra

Muži MBK Liptovský Mikuláš privítali počas uplynulého víkendu na domácej palubovke družstvá Košíc a Rožňavy. Po prehre v úvodnom kole v Spišskej Novej Vsi potrebovali Mikulášania bodovať.

Ilustračný obrázok k článku Vyrovnaná bilancia víkendu: Jedna výhra a jedna prehra
Foto: Monika Földešiová

V sobotu však veľmi dobre zložený košický tím dovolil Liptákom myslieť na úspešný výsledok len 15 minút. Potom aj vďaka vlastným chybám odskočili na polčasový rozdiel 13 bodov, ktorý v ďalšom priebehu navýšili až na takmer 30 bodov, najmä vďaka takmer neomylnému Lechmanovi (38 bodov). Domácim sa v závere podarilo stiahnuť rozdiel na konečných 20 bodov.

Na nedeľný zápas nastupovali domáci s imperatívom víťazstva. Až do konca však na ich strane úplne absentoval útočný doskok, vďaka čomu sa hostia z Rožňavy dostali až do 10-bodového vedenia. Našťastie sa Liptákom podarilo ešte do polčasu otočiť skóre a dostať sa do vedenia. Tretiu štvrtinu zvládli excelentne (25:11) a vybudovali si tak už pred poslednou desaťminútovkou rozhodujúci náskok. Pripísali si tak dôležité víťazstvo, ktoré by malo zdvihnúť ich sebavedomie pred nasledujúcimi zápasmi.

MBK Liptovský Mikuláš – Slávia TU Košice 80:100 (43:56)
Body MBK LM: Dratva 30, Chomo 12, Hrabčák 10, Škorupa 6, Buday 6, Sedlák 5, Vaňko 4, Šotník 3, Droppa 3, Hyžinský 1

MBK Liptovský Mikuláš – BK ŠPD Rožňava 76:59 (36:35)
Body MBK LM: Sedlák 21, Dratva 18, Škorupa 13, Vaňko 7, Hrabčák 4, Badinka 2, Šotník 2, Hyžinský 2, Chomo 2, Buday 2

foto: mbk lm

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie