Výstraha pred búrkami: V týchto časoch to má zasiahnuť náš okres!

Je to tu zas. Meteorológovia vydali pre okres Liptovský Mikuláš výstrahu pred búrkami. Pozrite detaily.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Výstraha pred búrkami: V týchto časoch to má zasiahnuť náš okres!
Zdroj: Dnes24.sk

Mikulášsky okres sa musí opäť pripraviť na vrtochy počasia. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav, v okrese Liptovskom Mikuláši nás môžu čakať búrky s krúpami. Odborníci vydali výstrahu prvého stupňa na štvrtok 21. a piatok 22. júna.

Podľa meteorológov sa v okrese Liptovský Mikuláš ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

,,S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h)," uvádza SHMÚ s tým, že výstraha platí vo štvrtok od 18:00 hod. do piatka 03:00 hod.

Ako dodávajú meteorológovia, intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. ,,Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov)," konkretizuje riziká SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk