Tomáš Batiz Kultúra

Zaujímavá výstava v Mikuláši: Miniatúry zobrazia chránené územia Slovenska

V našom meste si na vlastné oči môžeme pozrieť viaceré chránené územia na Slovensku. V miniatúrach ich predstaví netradičná výstava.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavá výstava v Mikuláši: Miniatúry zobrazia chránené územia Slovenska
Foto: Ľubomír Hudačko

Miniatúry ako zmenšené podoby chránených častí prírody Slovenska na poštových známkach, nálepkách, minciach či maľbách predstaví výstava v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Vernisáž sa uskutoční v stredu 16. októbra v priestoroch mú­zea.

„Výber zbierkových predmetov z oblasti filatelie, filuménie, filokartie, numizmatiky a ďalšie predmety dokladujú fakty o histórii, kultúre a spoločnosti. Zároveň sú významným prostriedkom propagácie prírodných krás Slovenska a ochrany prírody doma i v zahraničí,“ priblížila pracovníčka múzea Eva Mauritzová.

Vzhľadom na svoj charakter sa podľa Mauritzovej mnohé z nich dostávajú do rôznych kútov sveta. „Sú schopné veľmi jednoducho a v skratke prezentovať postoj štátu k ochrane prírody, kvalitu umeleckého prevedenia, vyspelosť spoločnosti vo vnímaní významu zdravého životného prostredia pre človeka,“ dodala.

Výstava Chránené územia v miniatúrach bude inštalovaná v priestoroch múzea na Školskej ulici v období od 16. októbra do 9. novembra.

foto: Ilustračné

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

V minulosti sme výstavu miniatúr mohli vidieť aj v Liptovskom Jáne.

FOTO: Mini Slovensko v Liptovskom Jáne
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie