Tomáš Batiz Rôzne

Zažite valentínske čaro so svojou polovičkou: 5 najromantickejších miest v Mikuláši!

Najromantickejší deň v roku je opäť tu a zaľúbení premýšľajú, ako najlepšie stráviť Valentína. Niektorí ľudia vymýšľajú originálne darčeky, iní zase organizujú fascinujúce výlety. No romantiku si môžete užiť aj v Liptovskom Mikuláši.

Ilustračný obrázok k článku Zažite valentínske čaro so svojou polovičkou: 5 najromantickejších miest v Mikuláši!
Foto: Tomáš Batiz / Zdroj: Dnes24.sk

Lámete si hlavu s problémom, kam zobrať svojho partnera na Valentína? Chcete vymyslieť niečo, aby ste sa cítili so svojou polovičkou príjemne a pritom si nepredstavujete stráviť 14. február iba v reštaurácií? Máme pre vás päť tipov, kam môžete v tento deň zobrať svoju lásku a nič tým určite nepokazíte. Obyčajná prechádzka v príjemných častiach Liptovského Mikuláša poteší snáď každého. Aj takto sa totiž dá oslavovať Valentín.

Háj Nicovô

Neopakovateľné výhľady z jeho vrcholu na scenériu okolitých hôr, hladinu vodnej nádrže Liptovská Mara a mesto patria k emotívne silným zážitkom. Pekná scenéria sa vytvorí aj vo večerných hodinách, ktorú umocní žiara svetiel po celom meste.

Areál vodného slalomu

Jeho prioritou sú síce vodné športy, no divokú vodu lemuje dlhý chodník, ktorý vás dovedie až k pokojným vodám Váhu. Počas roka je práve areál centrom prechádzok viacerých zamilovaných párov. Výnimkou nebude ani deň sv. Valentína.

Lavičky pred Liptovskou galériou Petra Michala Bohúňa

Sú ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a pozorovať svet okolo seba. Lavičky pred galériou sa nachádzajú v tichom prostredí neďaleko pešej zóny.

Park spomienok

Nachádza na území bývalého židovského cintorína na Šturovej ulici. Podľa návrhu Múzea židovskej kultúry, dostalo meno Park spomienok. Park môžete využiť na posedenie na lavičke alebo na prechádzku, kde si môžete zaspomínať, na prvé bozky s vašim milým či vašou drahou.

Park Ivana Laučíka

Zelená plocha na Nábreží Dr. Aurela Stodolu od mosta do Iľanova a Ploštína po radové garáže bude názvom pripomínať výraznú osobnosť slovenskej literatúry, osamelého bežca Ivana Laučíka. Nábrežie rieky Váh je ideálnym miestom na romantické prechádzky.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie