Tomáš Batiz Hokej

Zrušené MS v hokeji: Reakcia Liptáka Matúša Sukeľa

Za racionálne a očakávané označil bývalý tréner slovenskej reprezentácie Július Šupler sobotňajšie rozhodnutie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) o zrušení svetového šampionátu pre koronavírus. Na túto tému sa vyjadril aj Matúš Sukeľ.

Ilustračný obrázok k článku Zrušené MS v hokeji: Reakcia Liptáka Matúša Sukeľa
Zdroj: TASR

Najlepšieho strelca SR na domácich MS 2019 a účastníka ZOH 2018 Matúša Sukeľa skrátená sezóna mrzí, no prvoradé je preňho zdravie:

„Zrušenie šampionátu som očakával, všetko tomu nasvedčovalo,“ uviedol na úvod Matúš Sukeľ, odchovanec mikulášskeho hokeja.

Slovenský útočník si nevedel predstaviť, že by sa podujatie teraz uskutočnilo. „Skoro všetky ligy sú zrušené, nikto netrénuje. My s priateľkou a dcérkou sme ostali v Prahe, kde máme menšiu záhradku, takže aspoň trochu môžeme byť vonku. Skrátená sezóna ma mrzí. Teraz sme mali užívať atmosféru play off v najlepšej fáze sezóny. Žiaľ, nemôžeme. Ale platí, že zdravie je prvoradé,“ dodal Sukeľ.

Turnaj sa mal konať od 8. do 24. mája konať v Zürichu a Lausanne. Vo Švajčiarsku evidovali v sobotu popoludní už takmer 6200 infikovaných osôb a 58 úmrtí. Počet smrteľných obetí SARS-CoV-2 sa celosvetovo zvýšil na 11.951, v 186 krajinách/re­giónoch sveta ho diagnostikovali u vyše 290.000 osôb.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie